Bilebilen

Başlangıç / Kompozisyon Örnekleri / Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örneği

Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örneği

Sponsorlu Bağlantılar

Çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örneği

Çanakkale zaferi kompozisyon yazı

I. Dünya Savaşı dünya siyasi tarihini değiştiren en mühim olaylardan biri olarak bilinir. Bu savaş kapsamındaki devletlerin yanı sıra bütün dünya devletlerini etkilemiştir. Savaşın sürdüğü her cephede etkili olaylar meydana gelmiştir.

Osmanlı Devleti I. Dünya Savaşı’nda İttifak devletlerinin yanında yer almıştır. Bu sıralar yeteri donanıma sahip olmayan ordu ve siyasi çöküş sebebiyle de çatışmada bulunduğu cephelerden sadece birinde başarılı olmuştur. Bu cephe kuşkusuz Çanakkale cephesidir. Çanakkale cephesinde amansız bir mücadele hüküm sürmüştür. Mustafa Kemal Paşa’nın ilk büyük başarısı kabul edilen bu mücadele sayesinde Paşa, halk arasında tanınmaya başlamıştır. Büyük zaferin en önemli sonucu İtilaf devletlerinin Çanakkale Boğazı’nı geçememiş olmasıdır.

Çanakkale zaferi, Osmanlı tarihinin büyük başarılarından biri olarak tarihe geçmiştir. Günümüzde meydana gelen olumlu sonuçlara da katkısı bulunmaktadır. Her yıl 18 Mart gününde bu zaferi ve bu zaferin öncülerini saygıyla anıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız İletişim ile ilgili kompozisyon örneği konulu makalemizi okudunuız mu?

Buradan Geldiler:
çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon örnekleri, çanakkale zaferi kompozisyon, 18 mart ile ilgili kompozisyon, 18 mart çanakkale zaferi ile ilgili kompozisyon, 18 mart ile ilgili kompozisyon örnekleri
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Çanakkale şehitleri ile ilgili kompozisyon

Sponsorlu Bağlantılar Çanakkale Şehitleri 18 Mart Çanakkale şehitlerini anmak için her yıl törenler düzenlenmektedir.18 Mart …

4 Yorumlar

  1. Çanakkale savaşı imkansızlıklara ve sayılamıyacak kadar çok verilen şehitlere rağmen kazanılmış en önemli zaferlerden biridir. Çanakkalede kazanılan zafer Türk milletinin ne pahasına olursa olsun topraklarını koruyacağını gösteren bizi gururlandıran tarihimizdir.

  2. Canakkale savasini saygiyla aniyoruz

  3. Îşime yaradı teşekkür ederim:)

  4. çok güzel olmuş ellerinize sağlık hakkınızı vermek lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.