Bilebilen

Başlangıç / Kısa Yazılar / Yeni Eğitim Yılından Beklentilerimiz

Yeni Eğitim Yılından Beklentilerimiz

Sponsorlu Bağlantılar

Her yıl Eylül ayı geldiği zaman insanlarda tatlı bir telaş oluşur.Hem yaz ayının sonuna gelinmesi,okulların açılması,kışlık hazırlıkların yapılması bu ayda olur.Çarşılar,pazarlar cıvıl cıvıl olur.Okul alışverişi yapılır.Yeni bir eğitim yılı neşe ve heyecanla başlar.
Yeni eğitim yılından her kesimin beklentileri olur.Çocuklarımızın teknolojik,bilgili,akılda kalan,ve bundan sonraki yaşamlarında onlara ışık tutacak bir eğitim alması hepimizin beklentisidir.Burada öğretmenlere, öğrencilere düştüğü kadar anne ve babalara da büyük görevler düşmektedir.Çocukları sadece okula göndermek ve harçlık vermekle görevimiz bitmemektedir.Onları sürekli kontrol etmek,onlarla dert ve sıkıntılarını paylaşmak yani yeri geldiği zaman bir arkadaş olmak da gerekmektedir.Aile içi sorunları demokratik yöntemlerle çözmek ve çocuklarımızı aile sıkıntılarından uzak tutmak gerekir.
Bu yıl çocuklarımızı sadece öğretmenlere bırakmamalı,öğretmenlerimizin yükünü hafifletecek,yardımcı olacak eylemlerde bulunmak gerekir.Bu da çocuklarımız ile daha fazla iletişim halinde olmak ile gerçekleşebilir.Unutmayalım ki bu çocuklar bizim ve onların en güzel şekilde eğitim alması,hem bizim hem de devletimiz için önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilebilen

Önceki yazımız Çevreyi korumak ile ilgili sloganlar konulu makalemizi okudunuız mu?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 1 oy, 5 üzerinden 5,00
Loading...

İlgini Çekebilir

Telgraf ne işe yarar sağladığı kolaylıklar nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar Telgraf, eski dönemlerde kullanılan bir iletişim aracıdır. O dönemlerde posta ile haberleşmek uzun sürmektedir. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.